STARE MONETY – SKUPY MONET w Warszawie

W tym artykule chciałbym poświęcić trochę czasu na refleksję na temat różnego rodzaju form skupu monet w Warszawie

Czasem przychodzi taki moment że w związku z jakimś wydarzeniem stajemy się szczęśliwymi posiadaczami monet o których nie mamy zielonego pojęcia jaką mają wartość, gdyż najzwyczajniej w świecie nie mamy wiedzy na ten temat i nigdy się tym nie interesowaliśmy.

Najczęściej wchodzimy w posiadanie monet w wyniku:

– znalezisko domowe, strychowe

– śmierci bliskiej nam osoby ( spadek )

– wykopiemy je z ziemi za pomocą wykrywacza metali

W tym momencie zastanawiamy się co zrobić. Najprostszą rzeczą jest udać się do specjalisty z zakresu numizmatyki czyli po prostu udać się do działających w Warszawie antykwariatów które prowadzą skup i sprzedaż starych monet.

I w tym momencie zaczynają się schody J

Osób zajmujących się monetami w sposób mniej lub bardziej profesjonalny jest w Warszawie sporo a należą do nich m.in:

  1. Antykwariaty numizmatyczne zajmujące się skupem starych monet
  2. Jubilerzy
  3. Lombardy

O ile w przypadku tych pierwszych możemy liczyć na profesjonalną usługę i wycenę starych monet, o tyle w przypadku Jubilerów może on jedynie stwierdzić z jakiego kruszcu została wykonana moneta i nic poza tym.

Trzecia kategoria skupów monet to Lombardy. W tym przypadku najlepiej jest spuścić zasłonę milczenia J. Osoby prowadzące taki punkt nie mają zielonego pojęcia o monetach i działają jedynie metodą „na wydrę” czyli oferują najniższą możliwą kwotę często nie mającą nic wspólnego z rzeczywistą wartoscią monet. Wynika to z faktu, że aby zdobyć wiedzę na temat monet potrzeba wielu lat żmudnych studiów i praktyki.

Jak wynika z powyższego trzeba zadać sobie trochę trudu i udać się do profesjonalisty który na co dzień zajmuję się monetami i posiada odpowiednie kwalifikacje.

Nasz skup monet w którym pracuje niżej podpisany to już w zasadzie instytucja, przez nasze ręce przewinęło się sporo ciekawych monet, śledzimy na bieżąco ich notowania i z całą stanowczością mogę stwierdzić że możemy się nazwać profesjonalistami z zakresu skupu i sprzedaży monet, banknotów i papierów wartościowych.

Może to zabrzmiało nieskromnie ale wieloletnie doświadczenie i tradycja pokoleniowa do czegoś zobowiązują i tak jest w tym przypadku.

Na dowód naszego zaangażowania należy przytoczyć fakt, iż często świadczymy usługi na rzecz Narodowego Banku Polskiego czy też Instytucji Finansowych w zakresie rozpoznawania fałszywych znaków pieniężnych.